Opublikowano:

TL;DR Koleś wyciągnął prawie…

TL;DR
Koleś wyciągnął prawie 1.4mln zł dotacji na bota do messengera.

Ostatnio na głównej pojawiło się adres strony UOKiKu gdzie można sprawdzić łączną wartość pomocy udzielonej dla danej firmy. Od razu do głowy przyszedł mi pomysł kogo powinienem sprawdzić i nie zawiodłem się…

Przedstawiam Wam Rafała. Rafał podobno jest #programista15k, choć ja uważam, że to koleś, który jest zawodowcem jeśli chodzi o ciągnięcie darmowej kasy pod przykrywką haseł typu #it #startup. Na swoim koncie ma wiele znakomitych projektów które istniały dokładnie tyle, ile musiały, m.in.:

WEBLIVE
CoSurfing

i ostatni, najbardziej udany:
MySocialSeller

No oczywiście, że żadna z tych stron nie działa, bo przecież to wszystko firmy krzaki. Ale jak wygrzebiecie gdzieś w historii, to zobaczycie jak one wyglądały i że były zrobione przez zewnętrzne firmy (no bo jakoś kase z dotacji trzeba było wyprowadzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Przejdźmy do sedna:
AI FORCE 1 jest właścicielem narzędzia My Social Seller:

My Social Seller (MSS) to aplikacja dla sprzedawców, którzy chcą sprzedawać przez internetowe kanały sprzedaży z wykorzystaniem mediów społecznościowych, SEO oraz SEM w tak prosty sposób jak obsługa Facebooka. MSS wyróżnia się prostotą użytkowania w stosunku do istniejących systemów sprzedaży. System MSS nie tylko wykorzystuje media społecznościowe, ale przede wszystkim Bota, który przeprowadzi użytkownika przez cały proces stworzenia profesjonalnej oferty i promowania jej na portalu Facebook.

Firma AI FORCE 1 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, NIP: 9591978149, otrzymała przynajmniej 1305918,34zł wsparcia od przeróżnych organizacji. Przynajmniej, ponieważ na na pewno jest też na liście programu dotacje obrotowe dla świętokrzyskiego i cholera wie ilu jeszcze nie ujętych w raporcie UOKiKu projektach.

Pod koniec 2019 firma miała 4 pracowników i zanotowała ok. 400 tysięcy przychodu.

Ciekawe nad jakim kolejnym projektem właśnie pracuje Rafałek.

źródła:
UOKiK
eKRS

#csiwykop #dotacje #biznes